Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..)

2 posters
YazarMesaj
ŞeboFreN

ŞeboFreN

Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..) Empty
MesajKonu: Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..)   Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..) Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 12:11 pm

Müzik sektöründe albüm satmadığı bir gerçek, bundan sonra satmayacağı da çok açık.

Dünyada da iş, şarkının yanında ne verdiğinle alakalı artık.

Tabii Tuğba Özerk gibi albümün yanında yastık vermekten bahsetmiyorum.

"Lami cimi yok artık", kimse kuru kuruya albüm almıyor.

Aslolan DVD artık!

Çok sayıda yabancı şarkıcının konser DVD'sini izledim, sahnede nasıl şov yaptıklarını, görsel malzemeyi nasıl kullandıklarını, konseri nasıl muhteşem bir gösteriye dönüştürdüklerini görmek için...

Bu DVD'lerin içinde konser performansının yanında, sahne arkası görüntüler, röportajlar oluyor, yani CD'de hiçbir zaman bulamayacağınız şeyler.

Bunları neden anlattım?

Geçenlerde Şebnem Ferah'ın DVD'sini izledim de ondan.

10 Mart tarihinde İstanbul'da senfoni orkestrasıyla birlikte verdiği konserin DVD'sini basmışlar.

Kayıt sürecinde 250 kişi çalışmış, mix, montaj çalışmaları 6 ay sürmüş.

İzlediğim yabancı konser DVD'lerinden aşağı kalır yanı yok.

Şebnem Ferah'ın konserde söylediği 22 şarkının kaydı yer alıyor DVD'de.

Provalar, sahne arkası kulis görüntüleri, Şebnem Ferah'la yapılan röportajın da olduğu 30 dakikalık ekstra bir bölüm de var...

Şebnem Ferah, DVD'de bugüne kadar yaptığı albümlerdeki en iyi şarkılarını söylüyor.

10 yıllık müzik hayatının bir özeti gibi;

Sigara, Deli Kızım Uyan, Mayın Tarlası, Ben Şarkımı Söylerken, Çakıl Taşları, Fırtına, Sil Baştan...

Bu şarkıların hepsini severdim de, Sil Baştan'ın bu kadar iyi şarkı olduğunu bu DVD sayesinde keşfettim.

Merak ettim sordum; Şebnem Ferah'ın DVD'si 15 gün önce çıkmış ve satış rakamı 40 bine dayanmış.

Pek çok CD'nin ulaşamadığı bir rakam bu.

Elbette Şebnem Ferah isminin bunda payı büyük.

Yaptığı şarkılarla, yazdığı sözlerle rock müziğin Sezen Aksu'su oldu.

Kemikleşmiş, çok 'deli' bir dinleyici kitlesi var.

DVD'sinin çok daha fazla satacağından gram şüphem yok.

Ancak bu yoldan diğer sanatçıların da gitme zamanı geldi.

Bir tek Gülben Ergen, Duman ve Fazıl Say'ı hatırlıyorum böyle çalışması olan...

İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu, Tarkan, Sibel Can, Kenan Doğulu, Demet Akalın'ın neden sahne performansları, özel görüntüleri, röportajları, kulis anlarını toplayan DVD'leri yok.

Olmalı!

Artık kimse kuru kuruya CD dinlemiyor artık!

Maçı seyirci aldı

Fenerbahçe Stadı'nda üçüncü kez maç izledim, bu kez locadaydım.

Seyirci için "12. adam" denir ya, Inter (dünkü yazımda yanlışlıkla Milan diye yazmışım) maçında bunun ne kadar doğru olduğunu bizzat statta yaşadık.

Oyuncuların hakkını yemeyelim ama Inter maçını seyirci aldı.

Top Inter'deyken çalınan ıslıktan, akustiğin de etkisiyle kulaklarımız sağır oldu statta.

Seyirci en zor zamanda takımı ateşledi, bir dakika susmadı...

Rakip üzerinde bu kadar büyük baskının kurulduğu maç çok az gördüm ben.

Fenerbahçe hem takım hem de seyirci olarak bu maçı kazanmayı fazlasıyla hakketti.

Röportajı Yapan: Cengiz SEMERCİOĞLU

Hürriyet Gazetesi/Kelebek - 21 Eylül 2007

En son ŞeboFreN tarafından Cuma Eyl. 05, 2008 3:55 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Merve

Merve

MesajKonu: Geri: Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..)   Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..) Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 12:29 pm

vay be süpermiş çok iyi etmişsin bunu buraya koymakla emeğine çok çok sağlık... Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..) 461820
ŞeboFreN

ŞeboFreN

MesajKonu: Geri: Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..)   Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..) Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 12:55 pm

(: görevimiz devamı gelck...:):)

Müzik Cd'si Değil DVD Yapın Artık(Makale..)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-