Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Hayko İle İlgili Herşey ..Bizde ..

2 posters
YazarMesaj
HotaruTomeo13
Admin
HotaruTomeo13

Hayko İle İlgili Herşey ..Bizde .. Empty
MesajKonu: Hayko İle İlgili Herşey ..Bizde ..   Hayko İle İlgili Herşey ..Bizde .. Icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 10:26 pm

1)KRAL TV ÖDÜLÜ:Kral Tvden ödül alan Hayko: ödül gecesinin ardından ''o salonda neredeyse kimse tanımıyordu beni. o gece bu piyasanın utancı, benim ise gururum oldu.- dedi.Ailem BU ödül için ailem çok sevindi,onlar için önemli böyle şeyler.onun dışında ödüllerin benim için önemi yok.

2)KİTAPLAR VE HAYKO: Okumam ama çok düşünürüm. yaşamadığım şeyleri de hayal eder onları da yaşar gibi olurum.o hayalim kötüyse yaşayarak öğrenmek zorunda kalmam. Hayallerimde deneyimlemeye çalışıyorum pek çok şeyi. Belki de bu sebeple kitap okumuyorum. Bir o kadar da okumak istememe rağmen oluyor bide bunlar. Karışık ne diyim.

3) HAYKONUN İLK GİTTİĞİ KONSER: MADONNA konseridir. Hala unutamadığım bir konserdir.

4)ÜZERİNDE EN ÇOK ETKİSİ OLAN İSİMLER: (klasikten elektroniğe)= klasikte bach bu değişmez. rockta ve elektronikte çok örnek var ama birkaç örnek mesela: massıve attack,testament,marılyn manson

5) HAYKO VE 2006:2006 Geçmesi gerektiği gibi geçti, olması gerekenler neydiyse kendi projemizde hepsi oldu.Bu kadarını hayal ettik ve hayal ettiğimiz her şeyi aldık.

6)HAYKO VE DÖVMELER:Hayatta kendime attığım imzalar, seviyorum hepsini.dövme kültürünü bilen bir insanım usta Ruhsel'in yanında çalıştım zamanındar30;Ustamın üzerime diktiği gömleğin her karesini seviyorum.Yeni dövmeler de gelecek inşallah.AİLEM dövmelerimi 9 yıl sonra öğrendi

7) HAYKO VE ROCK'IN TÜRKİYEDEKİ İLERLEYİŞİ:Önlenemez bir yükseliş var.bunda ki payımdan dolayı mutluyum. Şebnem Ferah, Teoman, Duman, Athena, Mor ve Ötesi; gibi belirli grup ve kişilerin de büyük payları var. Herkes ayakta kalmaya çalışıyor. Ticari olarak da şirketler anladı ki rock müzik satıyor.

8)HAYKO VE FİLM MÜZİKLERİ:Film müzikleriyle alakam The Crow la başladı. Hedef olarak film müziği yapmayı koydum kendime kısa filmlerde ki müziklerle ödül aldım.Röportajlarımda bunu savundum ve ulaştım.. Özellikle basından aldığım tepkiler gayet olumluydu ve ben bunun ödülünü SAHNE adlı filminin de müziklerini yapma işiyle almış oldum.

9) HAYKO VE ESKİ GRUBU ALTGEÇİT: "Alt Geçit" beste grubuydu. Davulcumuz Burak Gürpınar, daha Kurban albüm aşamasıydı, bir de hâlâ gitarları çalan Umut vardı grupta. Bize Upflex derlerdi; hani var ya böyle karın kası çalıştıran üçgen bir alet.1996 yılında çok sert çalıyoruz diye kovulduk bardan. Başka hiç grupta çalmadım.

10)HAYKO VE HAYFANS: Aşırı derecede hırslı ve bana güvenen seyircilerim var.istediğim inanç ve hırsta seyirciye sahibim, bunun için çok derinden geldik ve yavaş yavaş ilerledik. Onlar bizim takipçilerimiz. Nasil takip ettiklerini bende anlamis degilim. Buna ciddi ciddi mesai harcamak gerekiyor. Biz sehir sehir geziyoruz, bir bakiyorum minibüs kiralamislar ve oraya da gelmisler. Bu çok mutlu ediyor ama gerçekten çok sasiriyoruz. Konser sonralari birbirimize mesai harciyor, sohbet ediyoruz

***izleyicilerinden istekleri: dinleyicimiz dirgin olmalı.GERÇEKTEN İNANIYORSA SAVUNMALI AMA KARŞISINDAKI ANLAMIYORSA -BU SOYLEDIKLERINI UNUTMA ÇÜNKÜ YUTACAKSIN- DIYEBILECEK KADAR GÜVENLİ VEDE HESABINI SORACAK KADAR DA KİNDAR OLMALIDIR.......EN ONEMLISI HERŞEYIN OZUNDE GERÇEKTEN İNANMALI VEDE GÜVENMELİDİR.

11)HAYKO VE YURTDIŞI: Bu albümü İngilizce sözlerle yaptım, yurtdışına açılıyorum bana çok geyik geliyor. Burada yapıyorum bu müziği, Türkçe sözlerle konuşuyorum, buradaki dinleyici kitlesi yapıyorum.Bu dilde yapmam gerektiğini düşünüyorum. Ben nasıl ki İngilizcesini dinliyorsam burada o da benim Türkçemi dinlesin. Artık Sözler çok müziğin içerisine ve rock müziğin içerisine oturmaya başladı

12)HAYKO VE SAHNE:Bazen tansiyonum çok düşüyor. Gözüm kararabiliyor. Sahnede kapaklanıyorum yere, işte o aslında gerilimin yükseldiği an. Bir gün sahnede ölebilirim! Şarjım ise hiç bitmez. Konser sonrasında bile adrenalinim o kadar yüksek oluyor ki sabaha kadar uyuyamıyorum.

13)HAYKONUN SEVDİĞİ FAKAT SÖYLEMEKTEN UTANDIGI ŞARKILAR:Kutsi'nin -Bana Ne-si benim bir numaramdır. Karaoke barda kesinlikle söylerim! Eskilerden Kadir Tapucu'nun&Dönüşüm Muhteşem Olacak ve Zafer Peker'in&Diyemedim ini sayabilirim.

14)HAYKO VE ERMENİLİĞİN MÜZİĞİNE ETKİSİ:Ermeni olmakla, Türk olmakla değil de kendimi kendimle tanımlamayı tercih ederim. Müzikte bütün kimliklerin üzerinde bir etkisi oldu üzerimde. Hayatımın 1 numarasında her zaman müzik olmuştur. Dokuz yıl boyunca Ermeni Kilisesinin korosunda ders aldım. Daha sonra da Timur Selçukun öğrencisi oldum..

15) HAYKO VE İLGİNÇ BİLGİLER 9 sene evvel saçları beline kadarmış.birgün delirerek kesmiş ingilizce albüm çıkarmak ve dünyaya açılmak hayalleri olmayan tek sanatçı.canı sıkkın oldugu zaman buhranlar geçirerek piyano başına koşuyor...birçok işe merak salmış zamanında.tiyatro,dövme,klavye...ama şuanda zevk aldıgı ve sevdiği işi yapıyor..**Bir zamanlar Beşiktaş'ın açık tribünün davulcusuydum.

16)HAYKO VE FEH PROJESİ:FEH projesi: Ferman Ege Hayko Bu proje kapsamında Hayko, Ferman ve Ege'nin çok fena projeleri var. birbirine dürüst yaklaşan ve ego tatmininden uzakta arkadaşlıkları var.Birlikte yapacakları projeler için hayko:Ben böyle projeleri daha çok geyiğe dayalı yapmayı istiyorum.Yapacaksak geyik yapalım.)

17)HAYKO VE DİNLEDİKLERİ: Evdeyken Hayko'nun dinlemeyi tek geçtiği bir isim var: mach.Hayko, yeni çıkan albümleri alıp dinliyor.maltr17;ı begendiğini söylüyor.

18) HAYKO VE THE CROW: Sene 1994 Aralık. Film gösterime girdi. O döneme kadar sadece klasik müzikle alakadarım. Rock müzik nedir zerresini bilmiyorum. Filmin fragramını görüp gitmiştim. Crow'u seyrettiğim zaman şey oldu bana. Adam kararlı, sevdiği bir şey için kararlı bir vaziyette mezardan çıkıp geliyor. Neticede bunlar bir karga vesilesiyle ruhani bir durum kazanıyor.Değişmesine sebep oldu fikirlerimin. Gençlik döneminde kendine bir idol ararsın ya benim için o bir idol oldu. Sonra soundtrack'i aldım. Aslında rock müziğe geçişimi de sağlayan bir şey oldu.

** manya cinsi kargam bana arkadaşlarım tarafından hediye edilmişti.kendisi özgürlüğü tercih ettiği için evde dolandığı sırada uçup gitti

19)HAYKO VE GRUBU: Hepimizin çok güzel oturmuş materyalleri var. Onlarla didişiyorum böyle. Çok güzel ve de keyifli. Grup içi kimse birbirine yalan söyleyemez. Yalanı suratına vururum..

20)HAYKO VE ARABESK: türkü ve saz sesini severim. arabesk dinlerim. Rakı masasını sevdiğim için uzak değilim.zaten genel olarak duymama gibi bir şansım yok. rakı masasında tercihlerim ibrahim tatlıses,müslüm gürses,orhan gencebay,ferdi Tayfurr30;'arabesk dinliyorum'.demek utanılcak birşey değil!Türkiye deki yaşantı zaten arabesk.arabesk filmlerle büyüdük.ağabey bana n'oluyor abi gibir30; Kültürümüzde bu varken hayatımızda o yokmuş gibi göstermek çok eğreti kalıyorr30;bu albüm hatta direkt agır arabesk

21)HAYKO NUN GÖZÜ: Gözümde kas zayıflığından kaynaklanan problemler var.çocukken çok kafama takardım.ama yaş ilerleyince geçti.dezavantajından çok avantajı olmuştur.benim için bir anlamda nüfus kağıdım gibidir.mesela 5 kişi banka soymaya kalksak ve hepimiz kar maskeleri taksak beni hemen yakalarlar.5 kişiydiler ama birinin gözü diğerinden küçüktü derler.2 dakika sonra yakalanırım

22)HAYKO VE Eurovision :diğer katılan gruplara bakarım.eğer sevdiğim grup varsa kabul ederim.ama yaptığım müziğe karıştırtmam ve kesinlikle Türkçe söyLerim.Eurovision'ada İngilizce katılmalarına gıcık oluyorum dibine kadar.Seni anlamak istiyorsa, ne anlatıyor diye İngilizcesine çevirsin. Seni araştırsın. Müziğin evrenselliğinden bahsederken işin içine politikanın girmesine sinir oluyorum çünkü. Benim tavsiyem seneye Müslüm Baba gitsin Eurovision'a. Dağıtsın orayı.

23)HAYKO VE İNSANLAR:insanları sevmiyorum.televizyon seyrettiğimde bazen bir hayvanın başına gelen kötü şeyleri görüyorum. İnsanlar yüzünden her gün öyle şeyler izliyoruzki, zihnimizde bu tip vahşetler metalaştı.(bugün kaç kişi öldü?12!aa?) demeye başladık. Alıştık her şeye. İnsanları bu yüzden sevmiyorum. Sevgi denen kavram ne yazıkki azaldı günümüzde.

24)Hayko ve korkusu: Ellerimi kaybetmek. Albümün içinde de, ellerim kesilmiş bir halde piyanonun başından durduğum bir fotoğrafım var.

25) HAYKO VE HRANT DİNK SUİKASTI YORUMU: Tüm bunlar darbe etkisi yaptı bana. 20 yıl geriye gittik sanki. Hele orta yolların bulunacağını hayal ettiğim bir dönemdeyken yaşanması beni çok üzdü. Yine bir gazeteci, yine düşünen bir adam öldü diye düşünüyorum. Ve çok üzülüyorum.

26) HAYKO VE EVANESCENCE KONSERİ: Organizasyonun hiçbir suçu yok bu durumda. Onlar eğlenceli geçeceğini düşündükleri için bizi önerdiler. Daha sonra Evanescence bizim çok sert olduğumuzu söyledi.ÖN grup olmayı kabul etmemizin sebebi her zaman böyle büyük sahnelerde büyük monitörlerde çalışmıyoruz..dinleyiciye ulaşmamız kolaylaşıyordu..ama olmaması benim gocuncagım bir durum değil..hatta yabancı bir grubun bizden tırsması gururlandırmalı.

27) HAYKO VE ŞARKILARI: mesela bertaraf et'tekiCem Karaca vokali havasını bilerek yaptım. Bilmezsin'de bir ağıttır.777'De akıllanıyor fikrim derken ses bir saga bir sola gidiyor ya orda korkutucu bir hava kurgulanıyor. KAOSun açıklamıcayagım bir yönü var. Bu ancak konserlerde el kol hareketiyle anlaşılır. SİREN bu şarkıyı kendime yazdım. Daha içe dönük. melekler rakı sound olarak adlandırdıgım bir şarkı bonus: eski bir vokal var orda.
**Aşk şarkısı ve Hayko: Kadına söz yazmak mantıklı gelmiyor. Denedim aşk şarkısı yapmayı ama olmuyor. Sonra kendimle uğraşmanın, daha olcacağını düşündüm. SOrgulamaya başlayınca daha olgun sözler ortaya çıktı. Hani kendini iyi ya da kötü hissettiğin zaman dinlediğin şeyler vardır. Günün birinde ihtiyacım olduğunda bana ait birşeyi dinlemek için yaptım bu müzikleri. Yani kendi ihtiyacım olan müziği yaptım.

28)HAYKO VE MÜZİSYEN AİLESİ:Rahmetli halam da ut çalardı.bizim müzik dolu bir evimiz vardı.babam davulcuydu dedem evde akordeon çalardı.benim tuşlu enstrümanlara yakınlıgım dedemden kaynaklanıyor.yürümeye başlar başlamaz akordeon çalmaya başlamıştım. bana bir klavye aldılar.önceleri dedemin çaldıgı şeyleri taklit ediyordum.daha sonraysa eğitimini aldım.bu kadar profesyonelce devam ettiren olmamış ailede.ben ısrarla devam ettirdim....

**Ailesinin Hayko'nun müziği hakkındaki yorumu:Babam 10 yıl önce bu müziğin geleceği yok, aç kalacaksın diye söylenirken şimdi metalcileri, rockçıları sahiplendi. Babam geçenlerde konserime geldi şöyle dedi: Oğlum çok güzel böğürüyorsun.

29)HAYKO VE İLK AŞKI: anaokulunda...5 yıl kadar sürdü platonik olarak sürdü..hiç yüz vermiyordu bana.sonra 5. sınıfta bana kendisininde
benden hoşlandıgını söyledi...bende ''5 senedir bekliyorum
artıkk istemiyorumm '' demiştim adı LİDAydı..

30)HAYKO VE SYSTEM OF DOWN YORUMU: Müzik açısından adamlar çok iyi,süper dersin ama mantalite olarak çok ters!Çok ağırlar!Onlar Amerika'da kendi ortamlarında huşu içinde yaşarken buraya müdahale etmelerini doğru bulmuyorum!Burada müziğin evrenseL olduğu ortaya çıkıyor!Bir adamın müziğini çok seversin ama karakterini sevmek zorunda değilsin!Ama çok iyi müzik yapıyorlar!

31)HAYKO VE MÜZİĞİNİ YAPMAK İSTEDİĞİ FİLMLER: -Ağır Roman- var. -Pi- var, -Fight Club-, işte -The Crow- BOMBA olmuş yani.Ama -The Crow-un orkestrasyon kısmı, bizim bildiğimiz soundtrackte yok. Ben yurtdışından getirttim;bir çok film var ama Türkiyer17;de Ağır Roman'ı yapmak isterdim. O çok benim kıyımdan köşemden geçiyor yani.Mesela albüm de Hüzünle Karışık, biraz Ağır Romanı yansıtıyor yani, ondan etkilendiğim şeyler var.

32)HAYKO VE MARİLYN MANSON: Rahatlığı ifade ediyor. Çok rahat biri. Zaten ürünün çıkış felsefesi , var olan her şeye karşıt.Sizin bu kadar boyalı adamınız varsa iste biz de boyarız bir adamı. Orada amaç satıp satmaması değildi.İşte benim istediğimde böyle bir şey.. Türkiye'deki müzik dinleyicisinin artık her şeyden bıktığını düşünüyorum Popüler müzik dinleyen insanları da çalabilirim. Ben koloni falan peşindeyim.Töresel bir durum var. Müzikten başka bir şey benim hayalim. Zor olduğunu biliyorum.Aslında zor ama tadı da burada.

33)HAYKO VE - HAYATIMIN SOUNDTRACK'I DEDİĞİ ALBÜM:Massive Attack var. 100th Window. Bu albüm çok uzun zamandır hala sıkılmadan dinlediğim tek albüm.Lost Highway(kayıt otoban) soundtrackı bir sürü şey yaşadığım bir albüm mesela.

Hayko'nun Dünyanın müzikal tarihi içinde en çok hangi dönemde yaşamak istediği:Glam zamanını yaşamak isterdim. Saçları kabartıp çıkıp şov yapmak isterdim.

34)HAYKO nun ugurlu günü:Perşembe
Haykonun ugurlu sayısı:2
Renkleri:turkuaz,nil yeşili
Belirgin özelliği: idealist
Kusuru: egosunu ortaya çıkarmamak

35)HAYKO VE ÇALIŞTIGI SEKTÖRLER:
1.migrosta çalışmıştır çok cüzzi bi miktara ve orda ilk rock metal dinlemiştir ve geceleri sokağa çıkıp kulağında kulaklık kafasında kapşonu ile koşmuştur
2.taksimde bir müzik standında çalışmıştır
3.moğollarda ses tekniksenliği yapmıştır
4..dövmeci ruhsel ustanın yanında çalışmıştır ama dövme yapamamıştır eli titrediği için

36)HAYKOYU KIZDIRAN:''ya oldugun gibi görün yada göründüğün gibi ol!'' işte onun arkadaşlıklarındaki temel prensibi..kendi özüyle mutlu olmayan,yapay arayışların içindeki insanlardan nefret ediyor.başına en büyük dertlerse herkese çabuk güvenmesinden geliyor.

37)HAYKO VE ''ÇOCUK'' FİLMİ: film benim gözümde iyi kurtarılmış başarılmış bir film oldu..kötü bir adamım..konuşmuyorum.çocukların hayal kurmasını istemiyor ve onlara kötülüğü yaymaya çalışıyorum küçük bir çocuk buna engel olmaya başlıyor.iyiler kazanmalı çocukların en azından bu tv'de dönen saçma şeylerden iyilerin kazanması gerektiğini hatırlamalı.

38)HAYKO VE EGE TANMAN: Muhteşem bir çocuk, çok zeki. Çocuk değil, kocaman bir adam, çok olgun..Hayko abi diyor bana.Önce: Zihninde bir korku, bir çekingenlik vardı ama büyük bir sevgisi de vardı. Beraber oynamamız, birlikte vakit geçirmemizden sonra korkudan eser kalmadı. Ama, "Hayko abi, konserdeki gibi yapsana" dediği zaman, gözünün içine bakıp yaklaşınca, "Yapma Hayko abi, korkuyorum" diyordu.
https://sebohayko.yetkin-forum.com
ŞeboFreN

ŞeboFreN

Hayko İle İlgili Herşey ..Bizde .. Empty
MesajKonu: Geri: Hayko İle İlgili Herşey ..Bizde ..   Hayko İle İlgili Herşey ..Bizde .. Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 1:30 pm

Süper gerçekten paylasım için sağol..

Hayko İle İlgili Herşey ..Bizde ..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hayko Cepkin ... Biyografi
» Hayko Youtube Yerine ... HAYKOTUBE !!!