Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül...

YazarMesaj
HotaruTomeo13
Admin
HotaruTomeo13

GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... Empty
MesajKonu: GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül...   GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... Icon_minitimeCuma Eyl. 05, 2008 10:10 pm

KORKULARINLA YÜZLEŞ !!!
Tanışma Bitti İle Beğeni Toplayan Müziğin Asi,Dobra Sınırsız ve Hırslı Yüzü HAYKO CEPKİN Karşımızda...

Liseden sonra aldıgın şan,solfej armoni ve piyano derslerinden sonra ilk albümünü çıkardın.Pekki müziğe başlaman nasıl gerçekleşti??

Bizim müzik dolu bir evimiz vardı.Babam davulcuydu dedem evde akordeon çalardı.Benim tuşlu enstrümanlara yakınlıgım dedemden kaynaklanıyor.Yürümeye başlar başlamaz akordeon çalmaya başlamıştım.Yırtmayayım kırmayayım diye bana bir klavye hediye ettiler.Önceleri dedemin çaldıgı şeyleri taklit ediyordum.Daha sonraysa eğitimini aldım.Bu kadar profesyonelce devam ettiren olmamış ailede.Ben ısrarla devam ettirdiM... GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... 2090 GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... 461820 (İyiki de Ettirmişsin..) GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... 706144 GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... 503245

Başka yeteneklerin varmı??

Resmi denedim.Biraz ugraşsam belki daaha etli butlu çöp adamlar çizebilirdim onun dışında çocukken tiyatrocu olmayı çok isterdim.O biraz içimde kalmış bir şey oldugu için belki ilerde oyunculugu deneyebilirim...

İlk albümünden bu yana neler değişti hayatında?

Yogunluk..Klavyeci oldugum dönemde de oldukça yogun gidiyordu işlerim.Ama kendi projeniz söz konusu olunca daha diha özenli özverili düşünmeniz gerekiyor.Özellikle müzik tarzınız biraz farklı olunca onu ayakta tutabilmek için daha büyük starejiler kurgulamınız gerekiyor.Yaşadıgım yogunluk dışındaysa genel olarak hayatımda çok şey değişmedi.Hala ev bülbülüyüm..Hala odamda müzik dinliyorum...

Tanışma bitti nasıl gidiyor??

Albüm piyasaya çıkışından 1 ay önce sipariş aldı.bu tarz müzik için böyle bir talebin dogması zafer aslında..Başarıdır!!

Albümü çıkarma aşamasında endişe ettiğin birşey oldumu??

Hiç olmadı...Endişe edeceğim birşeyi yapmam!!Çok inanıyordum olcagına...Tanışma bitti çok güçlü bir albüm oldu..Birde: Bir albümde 16da 16yı çok güç yakalarsınız...Ben yakaladım..Çünkü tanışma bitti içinde hiç boş olmayan ,anlatımlara ve hikayelere sahip parçalardan oluşan bir albüm...Belki bana bile bir daha nasip olmayacak güçlü bir arişv albümü!!

Niye yaptıgın müziğe türü bozuk dedin?

Çünkü gerçekten yaptıgım müziğin bir türü yok.Farklı farklı kalıpların birbiri içine geçmesi diyebiliriz..Zaten bu hikayenin ayakta kalmasının en iyi sebeplerinden bir tanesi karmaşaların birbiri arasında çok iyi geçiş yapması birbiri arasında iğreti durmaması.Türe yönelik sorulara vereceğimiz saglıklı bir cevap olmadıgı için türü bozukk dedik..

Neden korku teması?

Korku deyince albümün içinde bir korku teması var ve biz bundan korkacagız gibi bir durum söz konusu değildir.Aslında devamlı birşeylerini yitiren yada yitirmekten korkan bir adamın hikayelerini anlatıyor..Maalesef korktugumuz şeyler başımıza geliyor ve bunlar oldugu zaman vazgeçersek kaybederiz..O yüzdende korkularımızla yüzleşmeliyiz..Albümün hikayesi bu..Yani CDyi koydugunuzda bir boşluk oluşup bööööö diye sizi korkutmuyor....

2008den Neler bekliyorsun??

2008in sonuna kadar konser yogunlugu var..3.albümün hikayesini belirlememi sağlayan yıl olcak.Çünkü o zamana dek yaşaayacaklarımla ilgili bir hikaye kurgulayacagım yine.2008den beklentim tabikiii bu albümün üzerine bir aşama daha eklemek..Onun dışında gerçek anlamda yurtdışına açılma planlarımız var...

SÖZCÜK AVI...

İNTERNET...Berbat bişeyy...
İMAJ....Hiç işim olmaz.
ROCK...Hayat felsefem...
KLAVYE...Hayatımın anlamı...
KORKU...İyidir zinde tutar..
AİLE...Saygıda kusur etmemek lazım..
EVLİLİK..Zor zanaat..
BEBEK...Çok acaip bir makina

HAYKONUN EN EN DEDİKLERİ

En içine siinerek ''İşte budur dediğin film EETHE CROW
En sevdiğin şarkı:KNOCK ME OUT (The crow'un soundtrack albümünden)
En sevdiğin yönetmen: ALEX PROYAS
En sevdiğin yemek:KARNI YARIK
En sevdiğin tatlı: UN HELVASI

HAYKO CEPKİNİN İLKLERİ

İlk şarkını nasıl ve kime yaptın??

İlk şarkım ilk albümde yer alan BOŞLUK...kimseye
yapmadım..tüm şarkılarımı kendime yaparım..

Sahneden ilk kazandııgın para??

3 milyon.1997de..alt kemancı'da çıkmıştım..

İlk aşkının ismi???

Anaokulunda...5 yıl kadar sürdü platonik olarak sürdü..Hiç
yüz vermiyordu bana.Sonra 5. sınıfta bana kendisininde
benden hoşlandıgını söyledi...Bende ''5 senedir bekliyorum
artıkk istemiyorumm '' Demiştim adı LİDAydı.. GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... 2090 GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... 103154

İlk konserini nerede ve kaç yılında yaptın??

2 sene önceki ROCK İSTANBULda...Kilyosta yapılıyorduççilk konserim odur..Tarihte 2 temmuzdu sanırım...

3 ŞEY...........

Vazgeçemeyeceğin 3 şey: Motorum klavyelerim saray helvası
Aşkta aradıgın 3 şey: Sessizlik ,sabır,huzur.
kız arkadaşında katlanamayacagın 3 şey:çok konuşması,fevrilik,yalan.
sahnede olmazsa olmaz 3 şey:MURAT,POYRAZ,UMUT, PSB playstation
müziğinde ödün vermeyeceğin 3 şey:herşey....benim müziğimin yapısını düzenlemesini sözlerini kimse değiştiremez..müziğimi sunacagım sahnenin duruşuna kimse müdahale edemez.sahnede ne yapacagıma kimse karışamaz...

BİR GÜNÜN NASIL GEÇER???

Elimden geldiğince erken kalkarım.Uyku disiplini saglamaya çok çalışmışımdır...Geceleri çok takılan yarasa gibi biri değilim.Bir kayıt varsa odama geçer klavyemin başına yerleşir. Kayıt yapmaya başlarım.Tabiii önce kendime kocaman bir kahve yaparım..

KAHVALTI???

Sıfır.Akaşama dogru yemek yerim.Günde bir öğün..Belki biraz tutsun diye birkaç lokma birşeyler atıştırırım..Grup arkadaşlarımla prova yaparız...Enstrümanımla beslenen bir adamım..

Şarkılarını yaptıgın ortamı anlatırmısın??

Bu röportajı okuyanların odaları gibi bir odam onların bilgisayarları gibi bir bilgisayarım var..Bir iki extram var onun dışında..Klavyeler ses kayıtları vs...Odamda oturup kahvemi içip beste yapıyorum..Rahat bir ortam...

Kendin temizlik yapar mısın??

Yaparım.. Her saabah kalkıp mutlaka yerleri silerim toz alırım.. Yoksa rahat edemem..GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül... 2090

Korkuların varmıdır?? Neler ??

Mesleğim itibari ile ellerim çok önemli benim için..Ellerimin kopmasından korkarım...
https://sebohayko.yetkin-forum.com

GoGriL Dergisi Hayko Cepkin Röportajı Eylül...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hayko Cepkin ... Biyografi